4 kolo berou Kořený a Kopec

4kolo vitez...polovina ročníku utekla stejně jako silvestrovské oslavy a tak jsme rok 2020 zahájili 4 kolem. Jaký tento ročník bude se ještě uvidí ale pravda je, že dvojice Moravec Kallus má slušný náskok, který jim tentokrát zbrzdila dvojka Kořený Kopec. Účast tohoto kola se opět po delší době přiblížila plnému stavu za což všem děkujeme a doufáme, že v tomto trendu se bude pokračovat i nadále. Snažíme se pro vás dělat maximum a toto je pro nás odměna.

Partnerem tohoto 4 kola bylo Statutární město Karviná.

Ve skupině útěchy si to tentokrát ve finále rozdali pár Sargánek Richter proti dvojici Markéta Weberová Dominik Hanke. První set jednoznačně ovládli kluci 21:9. Ve druhém setu se ale lépe vedlo Markétě s Dominikem a vyhráli ho v poměru 21:17. A tak nezbylo něž se soustředit na rozhodující 3 set. V něm ale Markéta s Dominikem udrželi pevnější nervy a i tento set vyhráli 21:15. Mohli tedy slavit své vítězství ve skupině útěchy.

Ve finálové části se čekalo zda někdo přeruší vítězné tažení tímto ročníkem dvojice Michalů (Moravec, Kallus) když pavouk byl obsazen těmi nejlepšími. V prvním kole pavouku skončili překvapivě pár Kuba Heidler s Lukášem Rejdou, kteří tentokrát nestačili na pár Jirky Kocicha s Radimem Fojtíkem a prohráli 1:2 na sety. Dále než do čtvrtfinále nedošli také pár Filip Rutar s Honzou Poláškem, kterým tentokrát vystavili stopku Tomáš Kořený s Tomášem Kopcem vítězstvím 2:0 na sety.

První semifinále vidělo zápas Michalů (Moravec, Kallus) proti ostříleným profesionálům Jiříkům (Durčák, Kudrna), kteří ještě stále patří mezi TOP hráče ligy. Zápas to byl zajímavý ale přece jen bylo nad síly Jirky s Jirkou ty dva Myšáky poslat do sprch. A tak s prohrou 0:2 na sety čekali na své protivníky v boji o 3 příčku tohoto kola. Druhé semifinále dalo dohromady pár Kořený Kopec proti dvojce z poza Olzia (táta a syn Szczypkovi). Marcin musel tentokrát povolat na pomoc Radka Stebela známého to borce naší ligy (tento ročník na mateřské :-)), který zastupoval za syna Michala hrajícího tentokrát na Těšínském memoriálu Standy Krauze. Sice nižší soutěž ale slušně obsazená :-). Zápas to byl urputný. První set urvali Tomášové 21:12 a zdálo se, že je hotovo. Ale druhý set Marcin s Radkem vytáhli to nejlepší co znají. Bohužel to nestačilo a tak ve vypjaté koncovce druhého setu podlehli 22:24 a prohrou 0:2 na sety šli do boje o třetí místo.

Tam narazili na dříve zmiňovaný pár Durčák Kudrna. Zápas to byl opět vyrovnaný kde rozhodovali vždy koncovky setů. Třetí místo pro sebe nakonec vybojovali Jirka Durčák s Jirkou Kudrnou 2:1 na sety (18:21, 21:19, 21:18). Finále bylo přehlídkou všech možných úderů jaké je možno v badmintonu vidět. Míšové do Tomášů bušili co to vlezlo. První set prohráli v koncovce 19:21. Druhý set byl v podobném ději, nikomu se nepodařilo odskočit o pár bodů a vedení udržet. Za stavu 20:20 se čekalo kdo udělá 2 chyby za sebou. To trvalo až do stavu 26:28 ve prospěch Tomášů, kteří tímto oslavili vítězství 2:0 a ovládli finále 4 kola a zároveň přerušili vítěznou šňůru Michalům.

Moje poznámka: Je škoda, že v

Po celkovém součtu bodů se na čele tabulky moc nezměnilo. Vedení si se slušným odstupem stále udržuje pár Moravec Kallus ale už se k nim pomalu blíží pár Kořený Kopec. Na třetí pozici poskočili pár Rutar Polášek a o bramboru se dělí společně pár Tomášek, Nadažy s párem Durčák, Kudrna.

Opět všem děkujeme za účast a bezproblémový průběh turnaje a těšíme se na Vás 8 února na 5 kole ligy.