5 kolo ovládli Moravec a Slíva

Únorové kolo bylo co do účasti mizérie. Minimální počet 12 ti párů ale byl naplněn a tak se toto kolo odehrálo v komorní sestavě plné různých zástupů. Nevím jestli se na tom podepisuje postcovidový syndrom, jarní únava a nebo se nám všem už tak moc nechce. No nevím... co se ale dá dělat. 

12 párů, takže 2 skupiny po 6 a šlo se na to. Z každé skupiny postoupily 4 nejlepší do finállového pavouku a  zbylé 2 páry do pavouku útěchy. Tuto skupinu útěchy se podařilo vyhrát páru Šimon Kniezek s Michalem Majerem proti Adamu Janiurkovi s Lukášem Ondříškem 2:0 na sety. Finálový pavouk nabídl souboj o třetí místo páru Mikušek Mrózek proti Mihalkanin Nadažy kde první jmenovaní vyhráli 2:0 na sety. Ve finále se pak potkali Ondra a Marek Pončovi proti Michalu Moravcovi a Martinu Slívovi který tentokrát zastoupil zraněného Michala Kalluse. Michal s Martinem se s tímto zápasem vyrovnali po svém a zvítězili nakonec také 2:0 na sety.

 

5 kolo musíme hodit za hlavu. Děkujeme všem kdo přišli a uvidíme se v posledním 6 kole 23. března... Mirek Radim a spol.

4 kolo nový rok, nové páry v Kabal lize

Leden je měsícem kdy, si lidé plní svá předsevzetí vyřčená na konci roku hlavně co se pohybu týče. Někteří u toho vydrží déle někteří svá přání postupně opouštějí. Říká se jim ledňáčci (jako že leden a pak dost). My v Kabalu doufáme, že naše nové lednové posily vydrží minimálně do konce ročníku. Pokud vydrží doufám, že poznají, že Kabal liga je fajn parta lidí a stane se jim na dlouho příjemnou záležitostí a radostí ze hry tak jako nám všem ostatním. Ale dost keců a pojdme si popsat to lednové 4 kolo.

Tentokrát si dal oraz vedoucí pár Majklů, kteří se věnovali zimním radovánkám a tak byla možnost schramstnou jejich body. Toto kolo se přihlásilo opět pěkných 18 párů mezi kterými se objevili i úplní nováčci Kabal ligy a také někteří kteří již v minulosti Kabal okusili... potrénovali a vrátili se ukázat, že je potřeba s nimi počítat na vyšších pozicích tabulky. Doufáme, že jim nadšení vydrží. Takže klasika 4 skupiny, z toho 2 po 5 ti párech a bez omezení zkrácení hry. V základních skupinách šlo vše celkem hladce a nasazené páry si většinou své pozice udrželi i do pavouku. Tam si nejlépe vedli pár Honza Mihalkanin se zástupem Tomášem Poštulkou, když ve finále porazili Marka Ponču se synem Ondrou 2:0 na sety. O třetí místo si to rozdali Hynek Mikušek s Lukášem Mrózkem proti bratrům Vitošovým. V tomto velmi zajímavém zápase byli nakonec o kousek lepší Hynek s Lukášem a tak nakonec slavili vítězství 2:0 na sety (23:21, 23:21).

 

4 kolo je již minulostí, děkujeme za něj všem zůčastněným a těšíme se na další kolo 24. února... Mirek Radim a spol.

3 kolo a zakončení roku 2023

Venku sněhu jako v pohádce Josefa Lady to už tady v prosinci dlouho nebylo. Sníh, led nebo mráz nic z toho neodradilo 16 párů odehrát 3 kolo Kabal ligy. Na závěr roku to byla poslední šance nasbírat další body do tabulky. 4 skupiny 4 páry ideální stav pro toto kolo bylo znát. Skupiny byly odehrány bez zbytečných komplikací a tak kolem 11 hodiny bylo jasné kdo z jaké pozice postoupil do hlavního pavouku. 

V semifinále se tentokrát potkali nový pár Lidia Joniec, Matěj Rzeplinski (majitel bronzové medaile kategorie U19 na Mistrovství Polska 2023) proti páru Rosti Kniezka s Adamem Twardzikem. Zápas ovládli Matěj s Lídií 2:0 na sety. Druhé semifinále si opět vybojoval pár Michal Moravec, Michal Kallus také 2:0 na sety nad Honzou Mihalkaninem s Richardem Kubíkem. V boji o třetí místo pak Honza s Richardem oslavili vítězství 2:0 nad Rosťou s Adamem. Finále mezi dvojicí Michalů a Matěje s Lidií byla pak podívaná. Michalové ale nezaváhali a i potřetí v tomto ročníku slaví vítězstvím 2:0 na sety.

 

3 kolo bylo odehráno a tak nezbývá než opět poděkovat všem zůčastněným a budeme se na vás těšit v novém roce 2024 a to 20. ledna. Tentokrát můžete delší pauzu mezi koly využít k intezivnějšímu tréninku. Děkujeme... Mirek Radim a spol.

2 kolo 17 ročníku je odehráno

Zima o sobě dává pomalu znát. Ale dnes by se na střeše haly sníh dlouho neudržel. Horko bylo znát všude kolem. Své o tom ví pár Brunek Górecki a Rosťa Bína. Dnes se jim sice vyhrát nepodařilo ale jsou jednoznačně vítězi základního kola. Do pavouku nastoupili s odehranými 12-ti sety proti 6-ti setům protihráčů. Pánové klobouk dolů. Sice jste svým výkonem soutěž zdrželi asi o 2 hodiny... ale je vám to prominuto.

Do dnešního 2 kola nastoupilo 17 párů. Někteří stálí, někteří noví. Jako zástup se přišel mezi nás podívat i bývalý juniorský vícemistr ČR, Petr Tomala. 4 skupiny se podařilo odehrát a finálový pavouk mohl začít. Po úvodních kolech se začalo tvořit kvarteto borců, kteří bojovali o vítězství. V prvním semifinále si zkušení Michalové poradily s párem Mikušek Mrózek, když vyhráli 2:0 na sety a ve druhém ukázal své zkušenosti Petr Tomala který s Vláďou Streitem porazili Honzu Mihalkanina s Richardem Kubíkem také 2:0 na sety. V souboji o třetí místo se pak Honzovi s Richardem podařilo udolat Hynka s Lukášem 2:1 na sety. Finále pak byla pěkná podívaná na badminton. Michalové ale nedali šanci a tak si i toto kolo odnáší vítězství a plný počet bodů.

Vše bylo řečeno, body přiděleny a tak nezbývá než se připravit na kolo třetí na které jste všichni zváni 9. prosince. Děkujeme všem za účast a podporu.