15 ročník ukončen

15 ročník ukončen

V sobotu 2 dubna jsme se posledním turnajem "MASTERS" rozloučili s 15 ročníkem Kabal ligy. Po dvouleté pauze jsme rádi, že se podařilo ročník zdárně dovést do jeho konce. Generálním partnerem tohoto finále byla firma "KABAL TEAM" která zajistila pohoštění pro všechny účastníky v kulturní kavárně "Backstage" za letním kinem v parku Boženy Němcové v Karviné (bývalý M-klub).

V úvodu této akce organizátoři poděkovali všem účastníkům celého ročníku za jejich účast a přízeň této soutěži. Snažili jsme dělat maximum pro to aby vše zůstalo jako v předešlých ročnících i když jsme věděli, že to nebude lehké díky poloviční účasti než na jakou jsme byli zvyklí. Také díky všem partnerům ligy jsme tento ročník mohli dotáhnout do zdárného konce.

Po úvodním proslovu se začalo s vyhlášením všech oceněných. Nejlepším párem základních kol 15-tého ročníku se stali Michal Moravec s Michalem Kallusem. Již podruhé tak převzali tuto putovní trofej, která pochází z dílny uměleckého kováře Jaroslava Petroviče.

Michal Moravec a Michal Kallus (vítězové základní části)

Dalšími oceněnými byly dvojice skupiny útěchy, kde si letos nejlépe vedl pár Jakub Štefek s Lukášem Rejdou. Trochu škoda, že se tento pár díky absencím nedostal do hlavní soutěže kde by jistě mohli více vyniknout ale taková jsou pravidla. Každopádně svoje vítězství si i tady museli vybojovat.

Jakub Štefek a Lukáš Rejda (vítězové skupiny útěchy)

Na druhém místě této skupiny se pak umístil pár dlouholetých karvinských borců Richard Skácelík s Jardou Martynkem a na místě třetím dvojice Žaneta Weberová s Michaelou Kořenou.

Jarda Martynek a Richard Skácelík

Žaneta Weberová s Michaelou Kořenou 

Ve finálové části se opět čekaly kvalitní zápasy. Na dobrý výsledek a umístění pomýšlí většina jejich účastníků a tak o motivaci nouze nikdy není. Na každého čekalo 7 výživných zápasů mezi těmi nejlepšími. Nejvyšší ambice na vítězství se čekali od párů Moravec Kallus a Kořený Kopec. Tomáš Kopec s Tomášem Kořeným letos sice vyhráli všechna 4 kola ve kterých nastoupili ale zaváhání jak známo může přijít kdykoliv. Od počátku turnaje si tyto páry své zápasy hlídali a plnili tak svá očekávání krok za krokem. Poslední zápas je proto svedl proti sobě a čekalo se kdo se stane vítězem. Oba páry do té doby vyhráli všechny své zápasy, takže vítěz tohoto utkání bral vše. První set měl napínavou koncovku kde si oba páry prohodily vedení po jednom setbolu ale štěstí více přálo páru Kořený Kopec, kteří získali tento set 23:21. Ani ve druhém setu se Michalům nedařilo podle představ a stále dotahovali. V jeho druhé polovině se začali množit nevynucené chyby a tak nakonec i tento set prohráli 14:21. Vítězství tak připadlo po právu Tomáši Kořenému s Tomášem Kopcem.

Tomáš Kopec – Tomáš Kořený (vítězové 15. ročníku KaBaL ligy 2021/2022)

Na druhém místě se tedy usadili výše zmiňovaní Michal Moravec s Michalem Kallusem, kteří ztratili pouze jediné a poslední utkání s vítězi turnaje 0:2 na sety. Neméně dobře si vedli táké pár Libor Tomášek s Jirkou Kocichem. Vyhráli celkem 5 ze 7 zápasů a tak jim právem připadlo místo třetí.

Michal Moravec a Michal Kallus

Jiří Kocich a Libor Tomášek

Kompletní pořadí ve skupinách.

Finálová skupina:

Skupina útěchy:

 1. Tomáš Kopec - Tomáš Kořený
 2. Michal Moravec - Michal Kallus
 3. Jiří Kocich - Libor Tomášek
 4. Adam Richter - David Krečmer
 5. Rostislav Bína - Brunek Górecki
 6. Rostislav Bosák - Libor Ptáček
 7. Filip Rutar - Michael Nadažy
 8. Marek Ponča - Ondřej Ponča
 1. Jakub Štefek - Lukáš Rejda
 2. Jarda Martynek - Richard Skácelík
 3. Žaneta Weberová - Michaela Kořená
 4. Radim Fojtík - Jiří Stojka
 5. Markéta Weberová - Martin Weber
 6. Martin Slíva - Tomáš Miksa
 7. Mirek Lepšík - Petr Canibal
 8. Radim Slíva - René Nolč

Poděkování patří také celému personálu sportovní haly “STaRS“, který nám vychází vstříc. Děkujeme rovněž ještě jednou všem partnerům za finanční podporu, bez které se tato soutěž neobejde a také všem, kteří se na její realizaci podíleli. 15. ročník tímto skončil. Na závěr přejeme všem pevné zdraví a hodně sportovních i osobních úspěchů.

Mirek, Radim a Kabal team...