17 ročník začíná

Kamarádi, přátelé a všichni, kteří netrpělivě čekáte na informace o Kabal lize. Jsme opět na prahu další sezóny a pro nás pořadatele zásadní otázka. Pokračovat dál v pomalém umírání Kabal ligy nebo jí dát ještě šanci. Na konci minulého ročníku kdy účasti v jednotlivých kolech byla spíš za hranou než aby bylo možno mluvit o nějaké lize jsme zvažovali jestli a zda má vůbec smysl dále pokračovat v nelehké roli organizátorů pro něco, co nemá odezvu od hráčské základny v podobě účastí jak jsme byli po celou dobu Kabalu zvyklí. Řekli jsme si proto, že tomu dáme přes letní pauzu čas jestli najdeme dále sílu pokračovat.

Nyní jsme na prahu nové sezóny a můžeme konstatovat, že se ještě pokusíme tomu dát šanci. Jsme připraveni se opět potýkat s nástrahami, které nám liga připraví. Ovšem za podmínek které se vám níže pokusíme představit. Vše je nyní ve vašich rukách a záleží jen na vás respektive na vaší chuti do hry jak tento ročník a potažmo Kabal liga dopadne. Je nesporné, že generační obměna v Kabalu zatím pokulhává a mladších nadšenců nepřibývá. Je to hlavně na vás na mladé generaci, kterou jsme do ligy přivedli a očekávali jsme, že vás tento projekt pohltí jako kdysi nás. Jak jsem již zmínil my jsme připraveni ale rozhodli jsme se po delší úvaze na úpravě pravidel ligy.

Zásadní změny pro tento ročník 2023-2024:

 • minimální počet párů pro každé kolo je stanoven na 12 párů. To znaméná, že pokud nebude do uzávěrky každého kola přihlášeno alespoň 12 párů, toto kolo bude automaticky zrušeno bez náhradního termínu.
 • registrace do každého kola bude jako vždy probíhat na stránkách ligy ovšem s tím, že uzávěrka každého sobotního kola bude do čtvrtku tj. 2 dny před začátkem každého kola. V případě zájmu o registraci po tomto termínu je nutné kontaktovat organizátora ligy.
 • startovné pro tento ročník je 350,- Kč za hráče. I my musíme reagovat na změny cen které se neustále mění.
 • odměňování prvních tří párů v každém základním kole zůstává ale nebude vyplácena žádná finanční prémie pro tyto páry.

Jinak vše ostatní zůstává při starém. Pravidla jsou jako vždy uvedena na stránkách v sekci Liga/Pravidla ligy. Doufáme, že se věci pohnou kupředu a váš zájem o účast v Kabal lize bude větší než tomu bylo v předchozím ročníku a my nebudeme muset rušit jednotlivá kola a vymýšlet varianty bodování a jiné další změny. Co se týče termínů tak jsme se snažily vyhnout se hlavně prázdninovým termínům a jiným akcím pořádaným na hale. A tady jsou.

Termíny ročníku 2023/2024

 1. kolo: 14. října 2023
 2. kolo: 18. listopadu 2023
 3. kolo: 09. prosince 2023
 4. kolo: 20. ledna 2024
 5. kolo: 24. února 2024
 6. kolo: 23. března 2024
 • MASTERS (finále ligy): 06. dubna 2024

Registrace do turnaje probíhají online v menu "LIGA". Ahoj všem a těšíme se na vás 14. října na hale "STaRS"...

16 ročník skončil

V sobotu 1 dubna jsme zdárně zakončili 16 ročník KABAL ligy. Poslední turnaj "MASTERS" se podařilo obsadit do posledního místa. Generálním partnerem tohoto finále byla pojišťovna "VZP" které tímto patří veliké poděkování. Bylo rovněž zajištěno pohoštění pro všechny účastníky v kulturní kavárně "Backstage" za letním kinem v parku Boženy Němcové v Karviné (bývalý M-klub). Tedy vše, co k tomuto finále patří a tak se mohlo jít na věc.

6 kolo pro Kalluse s Moravcem

Poslední 6 kolo 16 ročníku bylo odehráno. 14 dvojic se ještě naposledy pustilo do bojů o poslední body do tabulky. Hrálo se na 2 skupiny po 7 párech, takže o zábavu bylo postaráno. V základních kolech probíhalo vše hladce bez větších komplikací a zdržení. Hrálo se na 2 vítězné sety do 15-ti bodů. Ale i tato takzvaná zkrácená hra stála všechny dost sil a tak na konci základních kol byla na některých znatelná únava.

Ve finálovém pavouku se do boje o vítězství probojovali jako první, dvojice bratrů Breznennových Adam s Maciejem, který tentokrát zastupoval za Rosťu Kniezka a musím říct, že zástup odehrál se ctí... proti dalším postupujícím kterými byli Onda Ponča s tátou Markem který tentokrát zastupoval Jakuba Štefka. Těmi štastnějšími byli bratři Breznenové kteří vyhráli 2:1 na sety. Druhá dvojice ve složení Libor Tomášek a Jirka Kocich nastoupila proti vedoucímu páru tohoto ročníku Michalu Kallusovi s Michalem Moravcem a pokusili se lídra zaskočit svým nasazením. Bohužel ani je tato snaha k vítězství nedovedla. 0:2 na sety je proto posunula do boje o třetí místo. Tam je čekal ještě těžší zápas proti Ondrovi s Markem. V tomto zápase se jim dařilo o něco lépe a tak nakonec vybojovali 3 místo vítězstvím 2:1 na sety. Ve finále si pro vítězství dokráčeli Michal Kallus s Michalem Moravcem 2:0 na sety a tak bratři Breznenové brali cenné druhé místo. Finále útěchy pak vyhráli Filip Rutar a Michael Nadažy.

To bylo v kostce vše co 6 kolo nabídlo. Děkujeme opět všem zůčastněným a těšíme se na vás v posledním turnaji tohoto ročníku zvaném "MASTERS" 1 dubna.Podrobné informaci o tomto tunaji budou včas uveřejněny.

 

5 kolo berou Breznen a Kniezek

Další tentokrát 5 kolo bylo na pořadu dne 11 února. Vše se vyvíjelo celkem slušně bylo přihlášeno pěkných 16 párů a tak se nabízela slušná porce zápasů ve dvou skupinách po osmi párech. Co čert nechtěl to se stalo... Ráno se zjistilo, že se objevil ještě jeden pár který se registroval později než jsme stačili zjistit. No co už teď... Přepsat tabulky znovu nalosovat tentokrát ale do 4 skupin. To je přece Kabal... poradí si za každé situace a tak se šlo na věc.

Jelikož ve skupinách se odehráli jen 3 zápasy celá základní část pěkně ubíhala a čekalo se jenom chvíli na skupinu která měla o jeden pár navíc. V semifinále finálového pavouku na sebe narazili páry Breznen, Kniezek proti Tomáškovi s Vivialem a druhým semifinalistou byli pak Rutar, Nadažy proti páru Moravec, Kallus. V prvním semi vyhráli pár Breznen, Kniezek 2:0 na sety a druhé semi Moravec s Kallusem. Takže slušné dvojice do finále a o třetí místo. Skupinu útěchy tentokrát ovládli zkušení borci Jarda Martynek s Richardem Skácelíkem když si ve finále této skupiny poradili se zkušeným Jirkou Kudrnou a jeho synem Toníkem 2:0 na sety.

V boji o třetí místo to bylo hodně vypjaté a nakonec se musel hrát třetí set. V něm se o něco lépe zorientovali Libor s Lukášem a nakonec si odnesli vítězství 2:1 na sety. Na Filipa s Michaelem tak zbyla nechtěná brambora (co by za to jiní dali... :-)). Finále pak mělo podobný průběh jako předchozí zápas. Za stavu 1:1 se muselo jít do třetího setu což ubralo sil všem. Místy vypjatý třetí set nakonec přinesl ve druhé polovině mírný náskok páru Adama a Rosti. Kluci se toho nezalekli a po zásluze berou první zlatku tohoto ročníku. Gratulujeme.

Poděkování patří všem zůčastněným a těšíme se na vás v posledním 6 kole 11 března. Takže kdo má málo bodů neměl by toto kolo vynechat. Pro postup do finále ligy "MASTERS" někdy jde i o jeden jediný bod.