HISTORIE

Počátky Kabal ligy se datují od září 2007. Je jednou z nejstarších a nejúspěšnějších
badmintonových soutěží amatérů v Moravskoslezském kraji.
about3.png

2007-2012

PRVNÍ ETAPA
17 listopadu 2007 se odehrál historický první turnaj Kabal ligy. Tehdy to bylo na 3 základní kola a finálový turnaj pro nejlepších 16 párů o putovní pohár. Tehdy její zakladatelé netušili kam až toto může dojít... ale odhodlání, chuť a síla spojená se všemi účastníky byla tehdy neskutečně silná a tak se mašina s názvem KABAL liga rozjela.
VZNIK LIGY
Tehdy v říjnu 2007 jsme si řekli, proč nezkusit založit vlastní soutěž. Trochu času a chuti, nějaké ty prostředky převážně z řad hráčů, známých a mohlo se začít.
TROFEJ
Tento pohár se každoročně uděluje nejlepšímu páru velkého superfinále zvaného "MASTERS". Jak čas plyne podstavec na trofeji se neustále plní.
PRVNÍ VÍTĚZOVÉ
Historický první ročník měl tehdy zhruba kolem 30  ti hráčů. Tehdy si putovní pohár odnesli Tomáš Vlachopulos a Andřej Waloszek.
FORMOVÁNÍ LIGY
V únoru 2010 se poprvé do ligy zapojuje bývalý závodní hráč a trenér Jirka Kudrna. Začíná se více trénovat a liga měla ambice se posouvat stále výše.

2012-2020

ETAPA DRUHÁ
Začátek 6 ročníku se blížil a s ním také změny ve fungování ligy. Vznikl badmintonový klub, který založilo pár hráčů ligy se zaměřením na dětskou populaci v našem městě a okolí. Po dohodě a tímto novým spojením se tak mohlo dále pokračovat v nastaveném trendu a liga se dále rozvíjela a nasávala další nové hráče.
about4.png
POKRAČOVÁNÍ
Provedené změny měly pozitivní vliv na celou soutěž. Větší podpora sponzorů, nové technologie a větší organizační zazemí znamenalo dobrý počátek nové éry ligy.
DALŠÍ TROFEJ
Tato další trofej se začala udělovat vítězům základní části soutěže. Je z dílny místního uměleckého kováře pana Jaroslava Petroviče. Poprvé ji získali Jirka Kudrna s Radimem Štefkem roku 2015.
VÍCE ÚČASTNÍKŮ
Stále trvá trend maximálního počtu hráčů. Přidávají se i další závodní hráči. Úroveň ligy se tímto neustále zvyšuje a s ní i úroveň amatérských hráčů.
PRVNÍ JUBILEUM
Desátý ročník. Co více říci. Není třeba. Ohlasy všech účastníku jsou velmi pozitivní a pro nás jasný signál... nepřestávat v nastaveném trendu. Začíná se pomalu zapojovat i generace hráčů  Kabal Teamu.
about5.png

2020-NOW

COVID-19
Do březnového finále 13 ročníku zbývalo pár dní. Dne 9 března 2020 byl vládou ČR vyhlášen vyjímečný stav z důvodu zastavení šíření pandemie COVID-19. Tento ročník se musel bohužel ukončit bez možnosti odehrát finálovou část "MASTERS". Všichni jsme doufali, že se vše v dobré obrátí a další ročník poběží jak jsme byli všichni zvyklí. Stalo se ovšem to co nikdo nepředpokládal... COVID-19 je tu s námi i dál...
PANDEMIE ZAČÍNÁ
Píše se březen 2020 a do této chvíle neznámý virus zavítal i do našich končin a ochromil na neznámou dobu všechno na co jen lze pomyslet. Čeká se jak se situace vyvine...
A CO DÁL...
Stále čekáme na zlepšení situace kolem pandemie. Věříme, že se situace zlepší natolik, že nám umožní soutěž nějakým způsobem zahájit. Je to jako na houpačce.
SVĚTLO NA KONCI
14 ročník se odehrál ve znamení čekání na ústup pandemie. Marně. Nyní se situace zlepšuje a tak věříme, že další ročník již proběhne. Ale kdo ví...