Finále a závěr 17 ročníku

Finále a závěr 17 ročníku

V sobotu 6 dubna jsme odehráli poslední turnaj "MASTERS" 17-tého ročníku Kabal ligy. Co do účasti se podařilo odehrát všechna kola, takže lze tento ročník označit jako úspěšný. Také díky podpoře partnerů ligy jsme i letos mohli zajistit velice slušné podmínky pro všechny hráče v podobě malých odměn a zajištění svačin pro hráče. Jako každé finále tak i letos byla zajištěna závěrečná akce pro všechny účastníky ligy v kulturní kavarně "BACKSTAGE" za letním kinem v parku Boženy Němcové v Karviné.

Na úvod bylo poděkováno všem účastníkům celého ročníku za jejich účast a přízeň této soutěži. Poté přišlo na řadu vyhlášení celkového pořadí a všech oceněných. Nejlepším párem základních kol tohoto ročníku se stali stejně jako již poněkolikáté pár Michal Moravec s Michalem Kallusem. Opět tak převzali putovní trofej z dílny uměleckého kováře Jaroslava Petroviče která se uděluje od 8 ročníku 2014/2015 kdy ji poprvé převzali do držení Jirka Kudrna s Radimem Štefkem.

Michal Moravec a Michal Kallus (vítězové základní části)

Poté přišlo na řadu vyhlásit pořadí finálové "B" skupiny kterou ovládli celkem s přehledem pár Rostislav Kniezek s Adamem Breznenem. Trochu škoda, že se tento pár díky absencím nedostal do hlavní soutěže kde by jistě mohli více vyniknout ale taková je současná realita. Každopádně svoje vítězství si i tady museli uhrát.

Adam Breznen a Rostislav Kniezek (vítězové skupiny útěchy)

Na druhém místě této skupiny se stejně jako vloni umístil pár karvinských borců obra a goliáše v podání Rostislava Bíny a Brunka Góreckého. Uvidíme jestli příští ročník bude tato dvojka opět spolu. A na místě třetím dvojice Jirka Kudrna se synem Toníkem. Toník se letos opět povytáhl včetně hry tak uvidíme jestli mu bude táta ještě příští rok stačit a nebo sáhne po něčem mladším a dravěvějším. Určitě by to stálo za pokus.

Rostislav Bína a Brunek Górecki

Antonín Kudrna a Jirka Kudrna 

Ve finále skupiny "A" pokud nastoupí pár Moravec Kallus dá se předpokládat, že bude těžké přes tuto dvojku projít. Během celého letošního ročníku se nenašel pár, který by si odnesl jejich skalpy. Ani jeden prohraný zápas z celého ročníku dával dobrý základ k úspěchu, který se nakonec dostavil. V posledním zápase ve své skupině se utkali proti druhému páru v pořadí Honzovi Mihalkaninovi s Ríšou Kubíkem. Byl to poslední zásas obou dvojic, kdy všechny své zápasy dokázali vyhrát a tak tento zápas měl jednoznačně určit celkového vítěze 17 ročníku. Už od začátku bylo zřejmé kdo tento zápas ovládne ale jak se říká naděje umírá poslední. Honza s Richardem do toho dali vše co v danou chvíli bylo v jejich silách... ale ani to nestačilo a nakonec museli přijmout porážku 0:2 na sety. Richard s Honzou si i tak odnášejí cennou trofej za 2 místo. Na místě třetím se se dvěmi porážkami od výše jmenovaných umístili Hynek Mikušek a Lukáš Mrózek. Gratulace za třetí místo jim tak právem patří.

Michal Moravec – Michal Kallus (vítězové 17. ročníku KaBaL ligy 2023/2024)

Jan Mihalkanin a Richard Kubík

Lukáš Mrózek a Hynek Mikušek

Kompletní pořadí ve skupinách.

Finálová skupina:

Skupina útěchy:

 1. Michal Moravec - Michal Kallus
 2. Jan Mihalkanin - Richard Kubík
 3. Hynek Mikušek - Lukáš Mrózek
 4. Mieczyslav Kubica - Michal Vitoš
 5. Filip Rutar - Ivo Šeliga
 6. Ondřej Ponča - Marek Ponča
 7. Michael Nadažy - Lukáš Wojaczek
 8. Rostislav Bosák - Libor Ptáček
 1. Rostislav Kniezek - Adam Breznen
 2. Rostislav Bína - Brunek Górecki
 3. Jiří Kudrna - Antonín Kudrna
 4. Jan Rusina- Jiří Fousek
 5. Richard Skácelík - Jaroslav Martynek
 6. Mirek Pukowiec - Adam Janiurek
 7. Tomáš Wierzgoň - Tomáš Vítámvás
 8. Radim Slíva - Josef Hájek

Po vyhlášení výsledků se rozjeli diskuze o všemožném a oslavné chorály nebraly konce. Telefonicky jsme se pozdravili s dlouholetým nejstarším účastníkem Oldou Přečkem a popřáli mu pevné zdraví a štěstí. Poděkování chceme směřovat také celému personálu sportovní haly “STaRS“, který nám vychází vstříc. Děkujeme rovněž ještě jednou všem partnerům za finanční podporu, bez které se tato soutěž neobejde a také všem, kteří se na její realizaci podíleli. Na závěr přejeme všem pevné zdraví a hodně sportovních i osobních úspěchů.

S přáním na brzkou shledanou v říjnu 2024 se loučí... Mirek, Radim, Marek a Kabal team