16 ročník skončil

16 ročník skončil

V sobotu 1 dubna jsme zdárně zakončili 16 ročník KABAL ligy. Poslední turnaj "MASTERS" se podařilo obsadit do posledního místa. Generálním partnerem tohoto finále byla pojišťovna "VZP" které tímto patří veliké poděkování. Bylo rovněž zajištěno pohoštění pro všechny účastníky v kulturní kavárně "Backstage" za letním kinem v parku Boženy Němcové v Karviné (bývalý M-klub). Tedy vše, co k tomuto finále patří a tak se mohlo jít na věc.

V úvodu této akce organizátoři poděkovali všem účastníkům celého ročníku za jejich účast a přízeň této soutěži. Jako každý ročník jsme dělali maximum pro to, aby vše zůstalo jako v předešlých ročnících a za pomoci všech partnerů ligy jsme tento ročník mohli dotáhnout do zdárného konce. Takové akci by sice slušela mnohem větší účast hráčů ale to už je na vás hráčích samotných.

Po krátkém úvodu přišlo na řadu vyhlášení celkového pořadí a všech oceněných. Nejlepším párem základních kol 16-tého ročníku se stali stejně jako loni Michal Moravec s Michalem Kallusem. Celkem potřetí tak převzali tuto putovní trofej, která pochází z dílny uměleckého kováře Jaroslava Petroviče.

Michal Kallus a Michal Moravec (vítězové základní části)

Dále pak vyhlášení skupiny útěchy kde si letos nejlépe vedl pár Jirka Kudrna s Jirkou Durčákem. Trochu škoda, že se tento pár díky zraněním nedostal do hlavní soutěže kde by jistě mohli více vyniknout ale taková jsou pravidla. Každopádně svoje vítězství si i tady museli uhrát.

Jirka Durčák a Jirka Kudrna (vítězové skupiny útěchy)

Na druhém místě této skupiny se pak umístil pár všem známým karvinských borců Rostislav Bína a Brunek Górecki a na místě třetím dvojice Petr Černoch s Tomášem Teleckým.

Rostislav Bína a Brunek Górecki

Petr Černoch a Tomáš Telecký

Ve finálové části se opět čekaly kvalitní zápasy. Na dobrý výsledek a umístění pomýšlí většina jejich účastníků a tak o motivaci není nikdy nouze. 7 výživných zápasů mezi těmi nejlepšími si mohli všichni užít a tak jako každé finále bylo na co koukat. Nejvyšší ambice na vítězství se opět čekali od párů Moravec Kallus ale i ostatní páry si chtěli pro sebe urvat každý bod. Ondra Ponča s Kubou Štefkem by rádi navázali na dnes již historiské vítězství svých otců Marka Ponči s Radimem Štefkem, kteří ovládli 2 ročník Kabal ligy v roce 2008-2009. Jejich cesta celým ročníkem tuto ambici jenom potvrzovala. Oba páry si po dvou kolech drželi plný stav vítězství a tak ve třetím kole se oba páry postavili na kurt kde se mělo rozhodnout. Po první polovině setu to pro pár Moravec Kallus nevypadalo nějak slavně... hlavně vlastní nevynucené chyby je v úvodu setu dostali do větší ztráty a i když ve druhé polovině dotáhli, tak koncovka setu byla pro Ondru s Kubou lepší a mohli připsat první set na své konto. V setu druhém to bylo opět podobné jako v setu prvním a tak nakonec podlehli 0:2 na sety (15:21, 16:21). Jména Ponča Štefek tak budou opět zdobit pohár vítězů KABAL ligy... co dodat.

Jakub Štefek – Ondřej Ponča (vítězové 16. ročníku KaBaL ligy 2022/2023)

Na druhém místě se tedy usadili výše zmiňovaní Michal Moravec s Michalem Kallusem, kteří ztratili pouze jediné utkání právě s vítězi turnaje. Neméně dobře si vedli táké pár Adam Breznen s Rostislavem Kniezkem. Vyhráli celkem 4 ze 7 zápasů a tak jim právem připadlo místo třetí.

Michal Kallus a Michal Moravec

Adam Breznen a Rostislav Kniezek

Kompletní pořadí ve skupinách.

Finálová skupina:

Skupina útěchy:

 1. Jakub Štefek - Ondřej Ponča
 2. Michal Moravec - Michal Kallus
 3. Adam Breznen - Rostislav Kniezek
 4. Libor Tomášek - Jiří Kocich
 5. Hynek Mikušek - Lukáš Mrózek
 6. Michael Nadažy - Jan Mihalkanin
 7. Rostislav Bosák - Libor Ptáček
 8. Richard Skácelík - Jaroslav Martynek
 1. Jiří Kudrna - Jiří Durčák
 2. Rostislav Bína - Brunek Górecki
 3. Petr Černoch - Tomáš Telecký
 4. Mieczyslav Kubica - Radek Strakoš
 5. Mirek Pukowiec - David Roos
 6. Radim Slíva - Mirek Lepšík
 7. Zdenek Novák - Adam Franek
 8. Tomáš Wierzgoň - Hana Wierzgoňová

Poděkování patří také celému personálu sportovní haly “STaRS“, který nám vychází vstříc. Děkujeme rovněž ještě jednou všem partnerům za finanční podporu, bez které se tato soutěž neobejde a také všem, kteří se na její realizaci podíleli. 16. ročník tímto skončil. Na závěr přejeme všem pevné zdraví a hodně sportovních i osobních úspěchů.

Mirek, Radim a Kabal team...