A+ R A-

3 kolo... polovina ročníku za námi

1misto 3kolo 2018...první prosincová sobota měla uzavřít první polovinu tohoto ročníku. Čekalo se, že účast bude opět vysoká. Ovšem rozmary počasí zasáhly několik hráčů a bylo po účasti. K tomu se přidala i termínová kolize našich mladých nadějí, kteří museli plnit klubové povinosti na turnaji. I tak ale 20 párů které se sešli, dalo slušnou účast a tak se letos poprvé mohly hrát plné velké sety (do 21 bodů) i ve skupinách.

Partnerem tohoto 3 kola byla společnost VEJNET.CZ s.r.o poskytovatel internetového připojení.

Skupiny po 5-ti dvojicích odehrálo své 4 zápasy a čekalo se jak to dopadne, kdo bude ten 5 který bude hrát pavouka útěchy. Nasazení favorité si svůj postup opět pohlídali a svoji skupinu vyhráli.

Skupinu útěchy ovládli jako minulé kolo pár Pepa Hájek s Otou Stadtheerem. Toto kolo si sice brousili zuby na postup do finálového pavouku ale plány jim překazil Zdenek Náčin s Tomášem Navrátilem který slušně zastoupil chybějícího Tomáše Rybíze Góreckého. Ve skupině je totiž dokízali porazit 2:1 na sety.

To ve finálovém pavouku došlo hned k několika překvapením. Tím prvním bylo vyřazení páru Moravec Sukup (Sukup zastupoval chybějícího Kalluse) v osmifinále kole kde se střetli s párem Adam Slíva s Karlem Zahradníkem. Tím druhým bylo vyřazení páru Kopec Rejda, které poslali do sprch výborně hrající pár ve složení Filip Rutar se zástupem Michaelou Mazurovou. Myslím, že se na tom značně podepsala Tomášova vzrůstající viróza, která v tomto zápase vygradovala a Tomáš odcházel do sprch značně zbořen. Ale i přesto si dovolím okomentovat výkon Míši slovy "ta holka je prostě dobrá jak cip!!! Snad mi to promine ale i přes svůj mírný handicap, že je to prostě kus ženský, jsem žádnou babu neviděl tak kmitat. Ta holka je skoro všude. V dalším zápase se museli také Adam s Karlem pořádně kousnout aby tuto dámu poslali do boje o třetí místo. První set vyhráli kluci 21:14. Druhý set si vzal Filip s Míšou 22:20. Ve třetím kluci zapli a vyhráli 21:17. Tím se jim povedlo po delší době obsadit pozici ve finále, kde se jim postavil pár Kořený Polášek, kteří po urputném boji s párem Stebel Szczypka přešli do finále.

4misto 3kolo 2018

Podle mého to byl zápas hodný finále. První set se hrál do stavu 28:26 a několikrát byli chlapci zpoza Olzy blízko jeho výhry ale štěstí bylo na druhé straně. Ve druhém setu to bylo velmi podobné. Nikomu se ale nepodařilo odskočit o více než 3 body a tak i druhý set skončil těsně 21:19 pro Tomáše s Honzou.

Pro třetí místo si teda nakonec dokráčel pár Stebel Szczypka, kterým se podařilo vyhrát nad Filipem s Míšou 2:1 na sety. I tento zápas měl náboj a jenom jsem si říkal kde se to v té holce bere. Za mě jste byli jednoznačně párem tohoto kola. Udržet krok s těmi nejlepšími už něco vyžaduje a to jste všem naplno ukázali.

Finále pak ovládli Tomáš Kořený s Honzou Poláškem kde jim už nestačil Adam s Karlem a vyhráli 2:0 (18,13) na sety. Ceny a body byli rozděleny, pořadí se opět zamíchalo a jak to nakonec dopadne uvidíme v druhé půli, která začíná 12 ledna 2019.

Na závěr se omlouvám za můj komentář, ale teď, když je čas některé ty zápasy vidět na vlastní oči nemůžu jinak. Ale je to jenom můj pohled.

Opět všem děkujeme za účast a bezproblémový průběh turnaje.

Výsledky kola jsou tady...

Nějaké foto tady...

finaliste 3kolo 2018

TOPlist

Kabal RSS

Kabal aktuality