A+ R A-

2 kolo... že by haluz? Ani náhodou tvrdí Kallus

2kolo vitezVe skupině se rozehřáli a v pavouku vyhráli. Řeč je o staronovém páru Michal Moravec Michal Kallus. Tento poloprofesionální pár si to letošní ročník střihnou zase spolu a jejich ambice je opět vysoká. Podaří se jim zopakovat vítězství ze sedmého ročníku ligy? Uvidíme. Že to myslí vážně ukázali nyní.

Druhé kolo bylo ve znamení menší účastí z důvodu kolize s turnajem naší mládeže kteří tentokrát nemohli nastoupit a tak se řešily zástupy. Ale i tak se 24 párů na place pěkně zapotilo neboť se základní kola hrály na 2 vítězné sety.

Prezentace byla u konce a 2 kolo MANAP Kabal ligy mohlo začít.

Do skupin byly tentokrát nasazeni favorizovaní hráči z prvních 4 míst po prvním kole a ti také svoje nasazení potvrdili a s přehledem si svůj postup do finálového pavouku pohlídali. Ze čtvrtfinále se pak nepodařilo postoupit páru Kopec Rejda které vyřadil 2:0 na sety pár Kořený Polášek a také překvapivě Adam Slíva a Karel Zahradník skončili v této části pavouku, když je překvapivě poslal do sprch pár Kuba Heidler s Liborem Tomáškem. Především Libor hecovaný Kubou předváděl skvělou hru a tak se tito dva borci poprvé dostali do semifinálové části.

V něm se pak proti sobě postavily páry Michal Moravec s Michalem Kallusem proti favoritům Kořený Polášek a bylo k vidění dle mého názoru předčasné finále. Tato hra už silně připomínala zápas profíků se vším všudy. Vadou na kráse byl pouze plastový míč. První set se podařilo urvat Michalům v poměru 21:18. Ve druhém si vítězství vzali zpět Tomáš s Honzou. Třetí set se pak více dařilo dvojici Michalů a tak po krásném boji mohli slavit postup do finále. Kdo jim bude ve finále protivníkem měl ukázat zápas postoupivšího páru Heidler Tomášek proti páru Stebel Szczypka.

Kuba s Liborem posíleni výhrou nad Adamem s Karlem zaveleli k útoku a bylo opět k vidění spousta krásných výměn. Bohužel se nepodařilo přetlačit synky ze Slezska a tak nakonec prohráli vždy v koncovkách 0:2 na sety (22:24 a 20:22). Takto silně zdecimovaní se stali snadnou kořistí v boji o bronz. V něm podlehli páru Kořený Polášek celkem jednoznačně 0:2. Ale i tak jim patří právem titul bojovníci tohoto kola za čež byli po ukončení oceněni.

2kolo 4misto

Ve finále si to pak rozdali pár Moravec Kallus proti páru Stebel Szczypka. S převahou si Michalové pohlídali průběh utkání a zvítězili také 2:0 na sety. 2 kolo tak má opět své vítěze a nezbývá než se připravit na kolo třetí, které se bude hrát 1.12.2018.

Na závěr opět všem děkujeme za hojnou účast a bezproblémový průběh turnaje.

Výsledky kola jsou tady...

Nějaké foto tady...

2kolo finaliste

TOPlist

Kabal RSS

Kabal aktuality